Футболистите на „Дунав“ направиха 1:1 срещу „Славия“ в Разград в последния си мач от редовния сезон на Първа лига. Равенството остави русенци на шесто място преди втория етап от първенството. В него нашите ще стартират с гостуване на „Лудогорец“
„Дунав“ влезе в мача малко отпуснато. На няколко пъти се забеляза изоставане в борбата за втора топка и „белите“ организираха няколко контри след пресечени пасове и по-бързи действия в средата на терена. Долу-горе така и се стигна до гола във вратата на русенския отбор. В 26-а минута Иван Минчев изведе с пас уличка свободния Сердер Сердеров. Измъкнал се сам зад защитата, руснакът прати топката зад Мартин Луков - 0:1.
Дунавци имаха две чудесни възможности за изравняване до края на полувремето. Превъзходно подаване на Самир Аясс в коридор прати Бирсент Карагарен на скорост срещу вратата на столичния тим. Карагарен преодоля красиво вратаря Георги Петков, стреля в опразнената рамка, но кениецът Абуд изниква отнякъде и на магия изчисти топката от голлинията.
После русенци разиграха чудесна атака с три паса. Мирослав Будинов нахлу отляво, плъзна топката към наказателното поле, но двама футболисти на „Дунав“ се разминаха с нея.
Русенци натиснаха сериозно след почивката. Будинов и Ненов бяха близо до изравняване, но при ответна атака Минчев стреля по диагонала и топката се отби от лявата греда.
Поредният спорен момент със съдийско участие в пролетната серия на „Дунав“ бе в 75-а минута. Ндуе Муйеци стреля, топката се отби пред пеналта в разперената ръка на Петко Христов, но съдията Никола Попов не даде очевиден фаул за русенския отбор.
Дунавци изравниха в добавеното от съдията време. Топката бе центрирана ог фаул, украинецът Олексий Ларин стигна първи до топката и отблизо я прати зад Петков. Сладистите претендираха бурно, че Ларин първо поел топката с ръка.
Мачът бе предшестван от много неприятен инцидент. Трима-четирима фенове на „Дунав“, съвсем обикновени хора, седели на пейка в центъра на Разград, когато били нападнати от петнайсетина забулени с маски хулигани. Биячите почнали да налагат наред и да късат дрехите на беззащитните русенци с думите: „Ще палите шалчета, а?“.
Един от пребитите фенове се появи с подуто и насинено око в ефира на „Диема“. Той заяви, че ще подаде жалба.
Предположенията за бруталното нападение са, че е грозен отговор от мача на дунавци с „Лудогорец“, когато фен на русенския отбор запали шалче на разградчани. Последва официално извинение от ФК „Дунав“. Явно обаче разградските вандали са решили да отмъщават на съвсем невинни хора. Да видим дали някой ще си мръдне пръста, за да открие тези хулигани.
„Дунав“: Луков, Петков, Ларин, Хубчев, Милчев, Димов, Костадинов, Аясс /Мейеци/, Будинов, Шопов /Раденцов/, Карагарен /Ненов/.
„Славия“: Петков, Пашов, П. Христов, Велков, Велев, Васев /Димитров/, Абуд, Мартинов, Минчев, Кръстев, Сердеров /Карабельов/.