Футболистите на „Дунав“ измъкнаха много ценна точка и то не от кого да е, а от шампиона „Лудогорец“. Изключително зрелищният мач в Разград завърши 2:2, а равенството бетонира русенския отбор в Топ 6 след вчерашната загуба на „Ботев“ от „Левски“. В последния си двубой от редовния сезон на 2 април дунавци ще бъдат домакини на „Славия“. И тази среща ще се играе в Разград.
Русенският отбор плати дан през първите минути на излишно големия респект към съперника си. Пред Станислав Антонов се заредиха положение след положение, но отличният русенски вратар спаси всичко. Той бе избран и за играч на мача.
Антонов се предаде в 14-а минута, когато Кешерю върна един балон в пеналта, Паломино изпревари Христофор Хубчев и ударът му с глава прати топката в мрежата.
„Дунав“ като че ли забрави напрежението след гола и организира няколко добри атаки. При една от тях Васил Шопов бе изведен на добра позиция, но стреля в движение над вратата.
Изравнителното попадение дойде в добавеното време на първата част. Дунавци организираха акция по десния фланг, Аясс взе топката в центъра, веднага я прати на другото крило към Ненов, който пък я чукна към Хубчев. Левият бек центрира прострелно, Пластун изчисти лошо кълбото в гърдите на вратаря Владислав Стоянов и Бранимир Костадинов стреля незабавно - 1:1.
За някого може и да изглежда пресилено, но зрителите на стадиона и пред телевизорите видяха, че „Дунав“ надигра „Лудогорец“ в първите 25 минути след почивката. Муйеци стреля мощно към левия ъгъл, но Стоянов извади по чудо фалцираната топка. Така се стигна до 66-а минута, когато Хубчев поднесе брилянтно дълго подаване към Бирсент Карагарен, който изпревари защитниците, плонжира и красиво прати топката с глава зад гърба на националния вратар. Този гол би бил украшение във всяко първенство от Топ 4 на Европа.
А блестящият Антонов сбърка веднъж, но фатално в 68-а минута. Кешерю стреля много силно по диагонала, вратарят бе на мястото си в долния десен ъгъл, ала изпусна топката зад голлинията - 2:2.
Само 4 минути по-късно Васил Шопов бе на път да разплаче лудогорци. Халфът открадна топка от защитата, елиминира бранител, излезе на чиста позиция, но Игор Пластун протегна крак и като на магия предотврати трети гол във вратата на Стоянов.
До края „Лудогорец“ опита всичко, за да вземе трите точки, като най-чистото положение за разградчани бе удар с глава на Кешерю след центриране отдясно.
„Лудорец“: Стоянов, Натанаел, Пластун, Паломино, Василев, Анисе, Кампаняро /66-Лукоки/, Марселиньо, Вандерсон, Кафу /80-Паоло/, Кешерю.
„Дунав“: Антонов, Джалилов, Милчев, Хубчев, Патев /28-Марем/, Димов, Ненов /46-Муйеци/, Аясс, Костадинов, Шопов, Карагарен /85-Петков/.