Футболистите на „Дунав“ изпуснаха „Локомотив“ /Пловдив/ в домакински мач в Разград. Двубоят завърши при 1:1, но дунавци играха с човек по-малко почти през цялата втора част. Димо Бакалов бе изведен в коридор, Олексий Ларин протегна крак за шпагат и съдията Стефан Апостолов му показа червен картон. Този епизод бе и повратна точка в срещата, която русенци напълно заслужаваха да спечелят.
„Дунав“ буквално прегази съперника си през първото полувреме и създаде 6 невероятни положения. Най-чистите бяха пред Бранимир Костадинов /на два пъти/, Мирослав Будинов и Бирсент Карагарен, които се озоваха очи в очи с вратаря Ел Харуби. Той обаче извади невероятен късмет.
Нашите момчета поведоха след блестяща контраатака, тръгнала от Васко Шопов. Той прехвърли топката вдясно към Бирсент Карагарен, бившият футболист на „смърфовете“ му върна топката и Шопов я прати в мрежата с техничен диагонален удар - 1:0. „Локо“ отговори с едно меле едва в края на първото полувреме.
„Дунав“ бе по-добър и до 60-а минута, когато Ларин бе изгонен. Дотогава не се виждаше как пловдивчани могат да вкарат гол, но след численото неравенство русенският отбор се поприбра в защита и  гостите започнаха да атакуват повече. Така и се стигна до изравнителния гол на Дино Мартинович. След далечен изстрел топката се отби в гредата и словенецът направи успешна добавка.
„Дунав“ загуби две точки. Русенският вратар на практика нямаше работа“, коментира в студиото на „Диема“ бившият футболист на русенския тим Кристиян Християнов.
„Някои решения на главния съдия и на колегата му по тъча не бяха правилни При 11:11 футболисти щяхме да удържим победата. Опазихме Камбуров, доволен съм от момчетата“, заяви старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов.
„Дунав“: Антонов, Патев, Ларин,  Хубчев, Милчев Димов, Костадинов, Аясс, Будинов, Шопов, Карагарен /Ненов, Джалилов, Марем,
„Локо“ /Пд/: Ел Харуби, Крумов, Виданов, Везалов, Соуса, Йефтоски, Велковски, Мартинович, Камбуров, Умарбаев, Марчев /Горанов, Луке, Бакалов/