Футболистите на „Дунав“ направиха огромна крачка към утвърждаване в Топ 6 на Първа лига. Русенският отбор постигна пълен обрат в Ловеч срещу „Монтана“, губеше с 0:1, но победи с 2:1 и преди вчерашните мачове от кръга „Верея“-“Черно море“, Ботев“-“Берое“, „Лудогорец“-“Пирин“ излезе на пето място с актив от 35 точки. Авансът на небесносините пред преследвачите  „Пирин“ и „Ботев“ е 7 точки, а пред „Берое“ - 9.
До края на редовния сезон „Дунав“ ще изиграе още 3 двубоя - домакинство срещу „Локомотив“ /Пловдив/ в Разград, гостуване на „Лудогорец“ и последен мач на разградския стадион срещу „Славия“. Ако момчетата на старши треньора Веселин Великов не допуснат фрапираща серия от 3 поредни загуби, със сигурност ще заемат престижна позиция сред първите 6 отбора в Първа лига.
„Дунав“ не даде на „Монтана“ да диша през първото полувреме, създаде 5-6 чудесни възможности, но така и не успя да вкара гол във вратата на англичанина Брокс Мийд. Монтанчани бяха като боксова круша, но тъмнокожият албионец Мийд се мяташе като лъв и по чудо прибра отбора си на почивка при 0:0.
Дунавци отново бяха по-добрият отбор през второто полувреме, но изненадващо получиха гол. Попадението дойде в 58-а минута след набег отдясно и диагонален шут по земя на Стивън Петков. Изстрелът на Петков бе единственият точен удар за цял мач към рамката на Антонов. Дунавци пък поставиха Мийд на изпитание цели 10 пъти.
10 минути по-късно „Дунав“ стигна до равенството с гол от дузпа на Мирослав Будинов. Централният нападател на русенския отбор открадна топката от французина Бамба, който го подсече в наказателното поле. Вратарят Мийд се хвърли в десния ъгъл, но Будинов го прати да вади топката от левия - 1:1. Попадението бе седмото в личната сметка на тарана. Така той излезе на девето място сред стрелците в Първа лига.
Настойчивостта на „Дунав“ продължи и албанецът Ндуйе Муйеци даде победата на отбора си с първия си гол в професионалната лига на България. Албанецът получи топката с гръб към вратата при втори опит за центриране на Юлиан Ненов, бързо се завъртя около оста си и опъна мрежата с шут по земя - 2:1.
„Монтана“ се хвърли хаотично през последните минути в търсене на ремито, но русенският отбор удържа хладнокръвно изключително важната победа.
„Монтана“: Мийд, Сар, Бамба, Игуманович,  Яколич, Гаджев, Генов, Дяков, Атанасов /76-Илиев/, Васев /55-Петков/, Георгиев.
„Дунав“: Антонов, Патев, Милчев, Хубчев, Ларин, Димов, Костадинов/ 61-Ненов/, Аясс /62-Муйеци/, Будинов, Шопов /78-Джалилов/, Карагарен /в групата бяха още Луков, Раденцов, Митев.