„Дунав“ завърши 2:2 срещу „Левски“ в първия мач от междинния кръг в Първа лига. Футболистите от русенския отбор могат да съжаляват повече, защото бяха много близо до авторитетна победа. Ремито и точката обаче са добре дошли за момчетата на старши треньора Веселин Великов в преследване на стратегическата цел да финишират в Топ 6 след края на редовния сезон.
„Дунав“ поведе в 8-а минута с много красив гол на Бирсент Карагарен. Той получи пас вдясно от отлично игралия преди почивката Самир Аясс, финтира фино пазача си и изстрелът му с левия крак забоде топката в горния ъгъл. По-рано Васил Шопов принуди вратаря на „Левски“ да плонжира вляво. Миро Будинов пробва добавка, но не намери добре топката. После пък Бранимир Костадинов опита красива странична ножица.
Мачът вървеше равностойно до 36-а минута, когато Веселин Минев центрира отляво, Атанас Атанасов остави зад гърба си доскорошния дунавец Антон Огнянов, който стреля с глава и изравни.
Само две минути по-късно „Дунав“ организира брилянтнонападение. Атака за учебник! Бранимир Костадинов тръгна отляво, върза с финт словака Роман Прохазка и поднесе топката към Миро Будинов, който я засече в мрежата - 2:1. Попадението бе шесто в актива на централния нападател. Заради огромното си себераздаване той бе определен и за играч на мача.
Второто полувреме не бе толкова зрелищно, темпото падна, головите възможности на практика липсваха.
„Левски“ изравни след изключително спорна дузпа, свирена от Ивайло Стоянов за игра с ръка на Искандар Джалилов. Огнянов изсипа балон от корнер, защитник на „Дунав“ бе прегазен в мелето от Сърджин Лукин и топката се удари в инстинктивно вдигнатата му в опит да запази равновесие ръка, но вместо фаул за русенци Стоянов посочи бялата точка. Роман Прохазка стреля в центъра на вратата - 2:2. Поредната измислена дузпа и поредните изпуснати точки!
„Дунав“ понатисна в последните минути на мача, организира няколко добри атаки, изпълни три корнера един след друг, но „сините“ от София оцеляха.
В следващия кръг „Дунав“ ще гостува на „Монтана“ в Ловеч.
„Дунав“: Антонов, Джалилов, Атанасов, Ларин, Патев, Костадинов /Хубчев/, Аясс /Муйеци/, Будинов, Шопов, Карагарен /Ненов/.
„Левски“: Кръстев, Минев, Лукин, Яблонски, Нар, Прохазка, Огнянов, Костадинов, Бурабия, Аниете, Адениджи /Сукуна, Краев, Иванов/