Спринтьорката на „Локомотив“ /Русе/ Инна Ефтимова стана шампионка на балканското първенство по лека атлетика в зала. Във финала на 60 метра в Белград Инна завърши с лично постижение за сезона от 7,35 секунди. След българката на призовата стълбичка застанаха гъркинята Рафайлия Спанудаки-Хацирига /7,46/ и израелката Диана Вайсман /7,50/.
А лекоатлетите на СКЛА „Дунав“ се върнаха със злато, сребро и бронз от държавния шампионат по хвърляния в Балчик. Михаела Петкова се пребори за титлата при жените на копие с 45,84 метра. Радослав Иванов остана втори при мъжете с 59,05, Виктор Добрев спечели бронз на копие при юношите под 18 години. Александра Рибарова и Николай Пенчев се класираха четвърти при жените и мъжете. Треньор на дунавци е Борислав Иванов.
Сребърен медал на копие при девойките младша възраст завоюва лекоатлетката на СКЛА „Локомотив“ /Рс/ Лора Атанасова. Тя даде резултат от 31,96 метра. Лора е десетокласничка в Гимназията по туризъм, а нейна лична треньорка е Венета Симеонова.