Футболистите на „Дунав“ изиграха вчера героичен и чудесен мач, с който удържаха позицията си в Топ 6 на Първа лига. Те победиха като гости „Ботев“ /Пд/ с 2:0 и съхраниха шансовете си да останат сред най-добрите отбори след края на редовния сезон. През есента дунавци загубиха срещу пловдивчани в Разград с 1:2. Вчера обаче взеха повече от достоен реванш, и то при положение, че играха без няколко титуляри.
„Дунав“ страда доста през първото полувреме. Домакините бяха по-активни, създадоха няколко мелета, пробваха и удари.
В 26-а минута центрирана топка срещна ръката на Мирослав Будинов и съдията Станислав Тодоров отсъди пресилена дузпа. Вратарят Станислав Антонов обаче спаси удара на Лъчезар Балтанов. Този епизод като че ли преобърна развоя на мача. Нататък русенските играчи бяха по-дръзки и уверени.
Дунавци нанесоха първия си кинжален удар в края на първите 45 минути. Аясс центрира отдясно, топката прехвърли купа от играчи, попадна на крака на Бирсент Карагарен, който бе безмилостен - 1:0. От радост Карагарен свали фланелката си и получи жълт картон.
„Дунав“ бе доста по-добър след почивката, изпълни няколко корнера и закономерно покачи на 2:0. Героят отново бе Бирсент. След разиграване отдясно той получи топката от Васил Шопов и стреля технично по диагонала. Сръбският вратар Чворович нямаше никакви шансове. Малко по-късно голмайсторът бе заменен от Ненов.
До края на мача „Дунав“ организира няколко много хубави контри, които можеха да доведат и до трети гол. И го заслужаваха.
Нещо много любопитно - малката дунавска агитка надвика тотално горещата по принцип публика на „канарите“.
Идния вторник русенските футболисти ще посрещнат по никое време от 15 часа „Левски“ в Разград
„Ботев“: Чворович, Панов, Терзиев, Генев, Марин, Юсеин, Балтанов, Неделев, Вутов, Косоко, Силва.
„Дунав“: Антонов, Джалилов, Патев, Атанасов, Лерин, Димов, Костадинов /Ненов/, Аясс /Хубчев/, Будинов /Муйеци/, Шопов, Карагарен.