Отборът на „Дунав“ с футболисти до 19 години загуби с 0:4 срещу молдовците от „Петрокуб“ последния мач от груповата фаза на турнира „Балчик къп“. Както писа „Утро“, първите два двубоя бяха изиграни от представителния тим на русенския клуб, но след завръщането му в Русе фронтът трябваше да бъде удържан от юношите. Батковците записаха по-рано победи от 2:0 срещу „Добруджа“ /Добрич/ и 3:1 срещу „Етър“ /Велико Търново/.
Младоците получиха срещу „Петрокуб“ два гола от корнери, един от дузпа и още един след грешка на защитата. Резултатът на полувремето беше 0:2.
„Такъв мач се коментира трудно. Да оставим настрани, че молдовците имаха превъзходство във физиката, но и се държаха доста брутално. Ето защо някои от моите момчета се огънаха. Аз обаче съм доволен от представянето им през второто полувреме“, каза пред „Утро“ треньорът на юношите Цветомир Младенов.
След въртележка в групата неговите избраници ще играят за пето-шесто място с връстниците си от „Черно море“ /Варна/.