„Дунав“ победи „Етър“ /Велико Търново/ с 3:1 във втория си мач на турнира „Балчик къп“. Независимо от изхода на последния двубой срещу молдовците от „Петрокуб“, участие в който ще вземе юношеският тим на русенския клуб, дунавци почти сигурно ще финишират като първенци в групата. На старта в турнира те надиграха „Добруджа“ с 2:0.
Първото полувреме завърши при 1:0. Бирсент Карагарен, който не пропуска да се разпише в почти всеки мач, получи извеждащ пас, заложи на удар в обратния ъгъл и даде преднина на отбора си.
И пак гол на Карагарен след почивката! Бърза триходова атака прати албанеца Ндуе Муйеци на ударна позиция. Той обаче не стреля, а технично пусна топката към Карагарен, който нямаше как да сбърка на празна врата - 2:0. До 3:0 се стигна след автогол на Симеон Иванов-Метераци. Юношата на „Левски“ оплете топката в собствената си мрежа при центриране на Юлиан Ненов.
Към края „болярите“ върнаха едно попадение, дело на доскорошния футболист на „Локомотив“ /Горна Оряховица/ Йордан Апостолов.
„Дунав“: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Олексий Ларин, Петър Патев, Бирсент Карагарен, Самир Аясс, Мирослав Будинов, Васил Шопов, Бранимир Костадинов /към 55-а минута старши треньорът пусна в игра всичките си резерви/.