Футболистите на „Дунав“ победиха „Добруджа“ /Добрич/ с 2:0 в първия си мач на турнира „Балчик къп“. Автор на двата гола, по едно във всяко полувреме, стана много активният през целия мач Бирсент Карагарен.
Той откри резултата след атака, минала през Васил Шопов. Карагарен излезе срещу вратаря и технично плъзна топката покрай него.
До 2:0 се стигна след асистенция на Искандар Джалилов. Таджикът, който игра за първи път след дълго възстановяване от контузия, центрира много точно и Бирсент засече топката в мрежата.
Като цяло дунавци диктуваха развоя на мача от първата до последната минута. Създадоха много положения и спокойно можеха да затворят срещата поне до 5:0. Кой ли не изпусна - Муйеци, Шопов, Ненов! На няколко пъти пък русенският отбор хвана съперника си на контри при числено превъзходство четирима на трима, трима на двама, но добруджанци се измъкнаха без повече попадения.
По програма „Дунав“ трябва да играе утре с молдовския „Петрокуб“, загубил на старта в турнира срещу „Етър“ с 0:3. Спортно-техническият щаб на русенския отбор ще се опита да издейства обаче пред организаторите утрешният двубой да е срещу великотърновския тим. Мотивът е, че „болярите“ изглеждат по-силен и конкурентен отбор в сравнение с молдовците. Ако това предложение бъде прието, дунавци ще излязат в понеделник с юношите си срещу „Петрокуб“ за последния си мач от груповата фаза на турнира.
„Дунав“: Мартин Луков, Марио Петков, Тейнур Марем, Христофор Хубчев, Михаил Милчев, Петър Патев, Юлиан Ненов, Диян Димов, Васил Шопов, Бирсент Карагарен, Муйеци /Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Олексий Ларин, Атанас Атанасов, Стефан Митев, Бранимир Костадинов, Мирослав Будинов/.