Футболистите на „Дунав“ загубиха от грузинския „Самтредия“ с 0:1 в последния си мач от лагера в Турция. Точен за грузинците в 36-а минута бе Самошиоа. Тогава играчите от кавказката държава разиграха бърза комбинация, при която вратарят Станислав Антонов нямаше какво да направи. При 0:0 изстрел на Костадинов прати топката в гредата на грузинската врата.
„Дунав“ се вдигна и по навик отново бе по-добър през второто полувреме. Избраниците на старши треньора Веселин Великов получиха право да изпълнят и дузпа, но вратарят Мигишвили отрази удара на Мирослав Будинов в 70-а минута. До края нашите имаха още няколко положения, но не успяха да се доберат до изравнителен гол.
За разлика от предишния мач с „Оренбург“ Великов направи три промени в стартовия състав. Той остави на пейката неубедителните в онзи двубой Ндуе Муйеци, Самир Аяяс и Юлиан Ненов, а на тяхно място прати като титуляри Васил Шопов, Бранимир Костадинов и Нурридин Давронов.
Рекапитулацията от лагера за русенския отбор е една победа и 4 загуби. По-рано тимът разгроми „Ворскла“ с 5:1, а после отстъпи три двубоя - 1:2 с „Яш“, 1:2 с „Кубан“ /Краснодар/, 0:1 с „Оренбург“.
Тимът ще се завърне днес в България, след което Веселин Великов ще пусне момчетата в кратка ваканция.
„Дунав“: Станислав Антонов, Петър Патев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Бирсент Карагарен, Мирослав Будинов, Васил Шопов, Бранимир Костадинов /Христофор Хубчев, Марио Петков, Ндуе Муйеци, Юлиан Ненов/.