Футболистите на „Дунав“ откриха с летящ старт серията си от контролни срещи. В първата си проверка вчера на лагера в Турция момчетата на старши треньора Веселин Великов разбиха с 5:1 елитния украински тим „Ворскла“ /Полтава/. За отбелязване е, че „Ворскла“ е шести в много по-силния в сравнение с нашия шампионат, а един от играчите му например - Алексей Ковтун, има зад гърба си солиден стаж в „Динамо“ /Киев/.
Дунавци отнесоха украинците през първото полувреме с 3:0. Диян Димов откри резултата в 16-а минута с попадение от дузпа, свирена за фаул срещу Бранимир Костадинов. Две минути по-късно Владимир Чеснаков си отбеляза автогол, а Васил Шопов доведе резултата до класика с изстрел в 28-а минута. Лошото е, че Великов трябваше да направи принудителна смяна - Ивайло Раденцов получи контузия след груб фаул на украински футболист и трябваше да отстъпи мястото си на Самир Аясс. Въобще, здравите момчета от „Ворскла“ играха на ръба на правилата.
Украинският тим върна един гол след почивката. Негов автор от дузпа бе Максим Дегтярьов /52-а минута/. Дебютантът в „Дунав“ Бирсент Карагарен обаче бе точен за 4:1 в 58-а минута, а Мирослав Будинов оформи крайното 5:1 след нова дузпа. Той се зае с изпълнението й, защото без това нарушението бе извършено срещу него.
В следващата си контрола на 2 февруари дунавци ще се срещнат с грузински отбор.
„Дунав“: Луков, Петков, Марем, Атанасов, Патев, Димов, Костадинов, Шопов, Муйеци, Раденцов, Карагарен /през второто полувреме старши треньорът Веселин Великов прати на терена почти всички други футболисти/.
„Ворскла“: Шуст, Ковтун, Ткачук, Загорулко, Сапай, Одарюк, Чеснаков, Кравченко, Хлебас, Пердута, Горбунов.