Манчестър Юнайтед победи Хъл Сити с 2:0 в първи мач от полуфиналите за Купата на лигата и си осигури комфортен аванс преди реванша. Головете вкараха Хуан Мата и Маруан Фелайни.

Уейн Рууни започна като титуляр във втори пореден мач.  Капитанът на Манчестър Юнайтед изравни  сър Боби Чарлтън по отбелязани попадения с екипа на „червените дяволи” с гола си за успеха с 4:0 над Рединг за ФА Къп. Всички очакваха английският национал да счупи  рекорда, но късметът не беше с него тази вечер на „Олд Трафорд“.

О т групата на домакините за мача липсваше голмайсторът им Златан Ибрахимович.

Преди почивката „червените дяволи“ имаха тотално надмощие, но така и не успяха да реализират открилите се възможности за гол.

Най-сетне логичното се случи в 56-ата минута, когато Хуан Мата откри резултата. Испанецът се възползва от асистенция на Хенрих Мхитарян и опъна мрежата зад Якупович – 1:0 за Ман Юнайтед!

В 87-ата минута Маруан Фелайни се възползва от пас на Дармиан и реши всичко, разписвайки се за крайното 2:0.

Юнайтед записа своята 15-а среща без поражение.  Хъл Сити пък е в много трудна позиция – на последно място във Висшата лига, и е в серия от седем поражения далеч от дома.