Футболистите на „Локомотив“ /Русе/ затвориха есенния сезон с хубава победа от 3:2 срещу третия отбор в класирането на Североизточната зона - „Калиакра“ /Каварна/. С този успех „железничарите“ отказаха каварненци от борбата им за първото място. Локомотивци пък ще зимуват на 8-а позиция с актив от 19 точки.
Русенци поведоха през първото полувреме с гол на Ивайло Иванов. Гостите изравниха след почивката от много съмнително положение за засада, а Станимир Петров отново даде преднина на „Локо“ - 2:1. Така се стигна до ново реми от 2:2. Всичко свърши в 68-а минута, когато Мартин Иванов шутира от фаул и бомбеният му удар разстреля вратаря на гостите - 3:2.
„Момчетата играха добре срещу един от най-силните отбори в групата. Успехът им е напълно заслужен“, каза пред „Утро“ старши треньорът на локомотивци Борислав Богомилов.
„Локомотив“: Алтънов, Рачев, Брайнов, Мартин Иванов, Ивайло Иванов, Парашкевов, Кирилов, Караиванов, Караосман, Станчев, Хараланов /Петров, Ангелов/.
В другите мачове: „Хитрино“-“Ботев“ /Нови пазар/ - 0:1, „Доростол“ /Силистра/-“Кубрат“ - 1:2, „Септември“ /Тервел/-“Добруджа“ /Добрич/- 0:4, „Суворово“-“Светкавица“ /Търговище/ - 6:0. Мачът „Черноморец“ /Балчик/-“Спартак“ /Варна/ ще се играе на 7 декември.