Футболистите на „Дунав“ записаха изключително ценна победа с 1:0 срещу „Локомотив“ /Горна Оряховица/ в Разград. Трите точки са от огромно значение, предвид амбициите на отбора да завърши първата фаза на шампионата сред първите 6 тима. „Дунав“ заема четвърто място преди вчерашните мачове „Берое“-“Нефтохимик“, ЦСКА-“Пирин“, „Ботев“ /Пд/-“Верея“, а идната неделя ще гостува на „Черно море“ /Варна/ в Каварна. Двубоят ще е от 17.30 часа.
Срещата на дунавци срещу „Локомотив“ бе трета за тях в последната седмица, което задаваше въпроса дали ще издържат физически. Издържаха! Може би защото бяха поразколебани от загубата от „Пирин“ с 1:4, мачът им в Разград не тръгна по най-добрия начин. „Железничарите“ бяха по-активни в първите 10 минути, когато Мартин Луков отрази по невероятен начин бомбен диагонален удар на Генчев от упор. Русенската отбрана допусна още една много сериозна опасност след пас отляво към централната зона, но за щастие топката излетя в аут.
„Дунав“ пое нататък контрола над мача и с всяка изминала минута почна да гради хубави атаки. Първо Антон Огнянов принуди вратаря Николай Банков да плонжира в долния десен ъгъл, а после го затрудни с тежък изстрел от фаул. Възможност за гол се откри и пред Юлиан Ненов, който бе задържан в наказателното поле. На хубава позиция излезе и Васил Шопов, който изигра отличен мач.
Картинката след почивката остана същата - „Дунав“ атакуваше, а новоизлюпеният национал Милен Желев и Атанас Фиданин правеха фаул след фаул. И двамата спокойно можеха да бъдат изгонени от представилия се на много добро ниво варненски рефер Драгомир Драганов.
Безценният гол падна в 72-а минута. Капитанът Диян Димов поднесе английско остро центриране от левия фланг и влезлият като резерва Бранимир Костадинов вкара много красив гол с глава.
Към края на мача старши треньорът на „Локомотив“ Иван Колев побесня и тръгна да се разправя с реферите. Софиянецът плачеше за място на трибуните, но реферът го пощади. „Дунав“ пък удържа хаотичните атаки на „железничарите“ и дори можеха да отбележат втори гол след много хубава атака и шут на Васил Шопов.
„Дунав“: Луков, Петков, Милчев, Атанасов, Патев, Димов, Ненов /59-Костадинов/, Аясс /70 - Давронов/, Будинов /89-Читаков/, Шопов, Огнянов.
„Локо“ /ГО/: Банков, Желев, Кавдански, Фиданин, Обаме - Ндонг, Джоман /85 - Атанасов/, Мохамед Бен Отман /64 - Цонков), Курьор, Генчев, Генков /74 - Кифуети/, Керчев.
Ето как изглежда таблицата преди последните 3 мача от кръга.