Футболистите на „Локомотив“ /Русе/ загубиха с 0:1 гостуването си на „Добруджа“ /Добрич/. Макар че русенският отбор страда от куп кадрови проблеми и на практика не разполага с резервна скамейка, направи съвсем равностоен мач срещу един от кандидатите за промоция във Втора лига.
Домакините имаха шанса да поведат в 19-а минута с гол на Даниел Димитров, след което играта се водеше предимно в средата на терена. Локомотивци стигнаха да своите моменти през второто полувреме, когато влезлият като резерва Валентин Валентинов можеше да отбележи изравнително попадение, но в един от случаите съдийската бригада с главен рефер Валентин Гацев от Шумен го спря с несъществуваща засада.
„Каквото и да говорим за съдиите, те продължават да правят каквото си искат. Валентинов надбяга двама защитници и бе в коректна ситуация. „Добруджа“ имаше само едно положение“, коментира пред „Утро“ старши треньорът на „Локомотив“ Борислав Богомилов.
„Локо“: Алтънов, Рачев, Юмер, М. Иванов, Брайнов, Парашкевов, Ангелов, Караиванов, Хараланов, Петров, Караосман /Валентинов/.
В другите мачове: „Светкавица“ /Търговище/-“Хитрино“-5:1, „Спартак“ /Варна/-“Суворово/-0:4, „Ботев“ /Нови пазар/-“Доростол“ /Силистра/-2:0.