Състезателката на „Кентавър“ /Русе/ Калина Димова стана шампионка на последния за сезона турнир по конен спорт. Калина с кон Вранглер бе най-добра в дерби кроса при децата до 14 години. Нейната съотборничка Цветомира Бонева се класира на второ място с кон Галерия, Магдалена Пенчева, пак с Галерия, завърши на трета позиция. Четвъртото място бе заето от състезателката на „Русе Хорс“ Стефани Стефанова. Тя участва с кон Шарън.
Победителка във второто изпитание на дерби кроса с по-голяма височина на препятствията стана гостенката от „Калоян 92“ /Арбанаси/ Николета Павлова. Павлова, която е шампионка на страната, стигна до първото място с кон Дорио Делуп. Втора с кон Карина се нареди съотборничката й Ирина Николова. Още един състезател на „Калоян 92“ - Ердухан Орхан с кон Лачита, финишира на трета позиция.
Турнирът бе част от кампанията „Русе-Европейски град на спорта“. Той се проведе с финансовото съдействие на общинска фондация „Русе - град на свободния дух“.