Футболистите на „Дунав“ се върнаха с 1:1 от Букурещ, където играха контролен мач срещу елитния тим от западните предградия на румънската столица „Конкордия“. Двубоят бе последна проверка за русенския отбор преди срещата от първенството на Първа лига срещу „Верея“ в Стара Загора на 19 ноември.
Дунавци излязоха не терена в букурещкото предградие Кяжна без националите на Таджикистан Искандар Джалилол и Нуриддин Давронов, контузените Атанас Атанасов и Мирослав Будинов и без получилите почивка през първото полувреме Диян Димов и Антон Огнянов. И така обаче дунавци стояха по-добре и създадоха повече възможности пред вратата на съперника. Спас Георгиев и Николай Колев излязоха на чисти позиции, а по-късно Колев бе фаулиран в наказателното поле. Румънският съдия обаче си замълча.
„Конкордия „ вкара гол при една контраатака в 42-а минута, когато Константинеску прати топката в мрежата от много съмнително положение за засада.
Дунавци бяха по-добрият отбор и през второто полувреме, отново натискаха повече и логично стигнаха до равния резултат. Те разиграха бърза атака в 72-а минута, при която Светослав Читаков прати топката към десния фланг. Юлиан Ненов се освободи на скорост от левия бек, напредна и с удар по диагонала намери десния долен ъгъл - 1:1.
„Дунав“: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Тейнур Марем, Ивайло Раденцов, Бранимир Костадинов, Самир Аясс, Васил Шопов, Николай Колев, Спас Георгиев /Юлиан Ненов, Стефан Митев, Диян Димов, Антон Огнянов, Светослав Читаков, Евгени Александров, Мартин Луков, Янислав Иванов/.