Двама българи се класираха на финал в своите категории в последния ден на Световното първенство по самбо, което се провежда в столичната зала "Арена Армеец". Това са световният шампион Борис Борисов кат. до 62 кг. стил спортно самбо и Никола Дипчиков кат. до 90 кг. бойно самбо. Финалите започват в 18.00 часа.

Надеждата ни за спечелване на трета световна титла при жените Калина Стефанова за съжаление отпадна от надпреварата на фаза полуфинал, след като получи комоцио, което установи направения скенер в болница „Пирогов”. Така двукратната ни световна шампионка, която беше абсолютно готова за титлата остана на 5–о място в класирането след две победи и последвала лекарска забрана непосредствено преди излизането й на полуфинала срещу Наталия Илкив. Украинката стигна до финала без борба в категорията.