Футболистите на „Дунав“ изиграха страхотен мач, извоюваха победа с 2:0 срещу „Славия“ на националния стадион „Васил Левски“ в София. Със „златните“ нови 3 точки тимът вече има 24. С такъв приличен актив след редовната фаза на шампионата може да се диша далеч по-спокойно преди следващия мач срещу „Верея“ /Стара Загора/.
„Дунав“ поведе в 29-а минута с майсторски гол на Бранимир Костадинов, който замени контузения Мирослав Будинов в титулярния състав. Нашите момчета тръгнаха с бърза атака през центъра, Васил Шопов чевръсто чукна топката по левия фланг към Антон Огнянов, който пък поднесе класно центриране към Костадинов. Бранимир изпревари централните защитници на „Славия“, взе борбата във въздуха и с красив удар с глава в обратния ъгъл не остави никакви шансове на вратаря Марио Кирев. Малко по-късно голмайсторът можеше да се превърне в герой на мача, след като се освободи в наказателното поле и стреля силно. Топката обаче профуча над гредата. По-рано пък Антон Огнянов бе изведен на добра позиция по лявото крило, ала силният му диагонален изстрел бе париран от Кирев.
След почивката „Славия“ се опита да натисне, създаде няколко пъти суматоха пред вратата на Мартин Луков, но русенската защита бе безупречна. Лошите мигове за старши треньора на „Дунав“ Веселин Великов бяха само при контузиите на двама важни защитници. Петър Патев отстъпи мястото си на Марио Петков, а Джалилов - на Николай Колев.
Въпреки това отбраната не поддаде, а успя да създаде положения в предни позиции. Юлиан Ненов получи прекрасен пас от Антон Огнянов и малко не му стигна да отбележи втори гол. Точката на спора бе сложена в първата минута на добавеното време. Васко Шопов се озова на ударна позиция, първият му удар бе отразен, но при втория му изстрел с левия крак матира Марио Кирев - 2:0.
„Дунав“: Луков, Патев Петков-52/, Марем, Милчев, Джалилов /Колев-80/, Димов, Аясс /Раденцов-72/, Ненов, Огнянов, Шопов, Костадинов.