Андреа Довициозо с Дукати стана победител в 17-ия етап от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP - Гран-при Малайзия на пистата "Сепанг" край Куала Лумпур.

Довициозо преодоля 20-те обиколки с време 42 минути 27,333 секунди. На втора позиция се нареди сънародникът му Валентино Роси от тима на Ямаха (+3,115), трети е испанецът Хорхе Лоренсо (също с Ямаха, +11,924). Марк Маркес (Хонда), който предсрочно си осигури титлата, завърши 11-и в Малайзия. Роси вече има 236 точки и кръг преди края си гарантира второто място в генералното класиране. Третият Лоренсо е с актив от 208 т. и не може да настигне италианеца. Лидерът Маркес води с 278 т. Последният етап от шампионата ще се проведе на 13 ноември във Валенсия.