Каратистът от спортен клуб „Русе“ Марио Друмев се класира на пето място от 14 състезатели в категория до 85 кг на силния международен турнир „Бранко Бошняк“ в Хърватска. През 2016 година този най-престижен в Европа турнир по карате шинкиокушин се проведе за 21-ви път с участието на състезатели от 12 държави.
В първата си среща Марио победи още в първата част състезател от Гърция. На четвъртфинала, в срещата му с руснака Николай Паршин, Марио играеше по-добре, като след първата част двама съдии отсъдиха в негова полза, а трима дадоха равна среща. След равна втора част се проведе теглене на състезателите, където се оказа, че руснакът е по-лек и така спечели оспорвания двубой. Треньорът на Марио, сенсей Румен Калинов беше съдия по време на състезанието. Той благодари на фирма „Проммонт“, чието съдействие направило възможно участието на Марио на турнира в Хърватска.