С два гола още в началото на мача „Дунав“ си осигури комфортна преднина и постигна убедителна победа с 2:0 срещу домакините от „Септември“ (София) в осминафиналния си мач от турнира за Купата на България. Двете попадения бяха дело на Атанасов и Шопов, а столичани изтърваха шансовете си след почивката, профуквайки и дузпа.
„Дунав“ започна вихрено и реши двубоя в началните двадесетина минути. Още първата атака Мирослав Будинов излезе сам срещу вратаря, но пропусна. В 9-ата мин Атанас Атанасов центрира и намери Мирослав Будинов сам на дузпата, но той стреля над вратата. Четири минути по-късно обаче отново Атанасов открадна топката от футболист на „Септември“, нахлу в половината на столичани и с шут от 30-ина метра вкара в горния десен ъгъл на вратата на домакините.
В 19-ата мин хубаво двойно подаване със Самир Аясс изведе Антон Огнянов, чийто удар бе избит в корнер. От последвалото центриране оставеният непокрит Васил Шопов се разписа с глава за 2:0.
В 27-та минута контузия получи авторът на първия гол Атанас Атанасов, който беше заменен от Николай Колев.
„Септември“ живна след почивката и стигна до няколко отлични положения за гол, но нападателите му така и не успяваха да улучат вратата на русенци, а веднъж и Антонов се намеси с вещина. Най-големият шанс за домакините да намалят бе в 56-ата мин, когато Благой Наков бе подкосен в наказателното поле и реферът Георги Кабаков свири дузпа. Асен Чандъров стреля в долния ляв ъгъл на вратата, но излезлият като титуляр този мач русенски страж Антонов показа отличен рефлекс и спаси.
„Дунав“: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Тейнур Марем, Михаил Милчев, Атанас Атанасов (27 Николай Колев), Диян Димов, Самир Аясс, Бранимир Костадинов, Антон Огнянов, Васил Шопов, Мирослав Будинов.