„Дунав“ загуби с 1:4 в контролен мач като гост на румънския „Волунтари“ в Букурещ. Двата тима се срещнаха на румънски терен и преди началото на първенството, когато русенските футболисти отстъпиха с 0:3. После обаче влязоха ударно в шампионата и записаха отлична серия. Дано сценарият се повтори и този път.
Старши треньорът Веселин Великов заложи в титулярния състав на някои хора, които обикновено седят на пейката и дори не намират място в групата. Повечето от тях обаче въобще не оправдаха доверието. Неофициален дебют пък направиха подписалият договор само преди няколко дни Самир Аясс и дошлият на проби бразилец Джанкарло Превиато. В България останаха младежкият национал Юлиян Ненов и Тейнур Марем, който бе сватбар в Хасково. Нурридин Давронов пък бе ангажиран по-рано с контрола на Таджикистан срещу Палестина.
С този експериментален състав „Дунав“ записа необичайно колебливо първо полувреме на тежкия и разкалян от дъжда терен. Маринеску даде преднина на домакините в 15-а минута, Балан покачи на 0:2, а Коман направи 0:3 малко преди края на полувремето. И в трите случая действията на русенската защита бяха извън всякаква критика.
Великов реагира веднага на почивката, направи смени и заложи на схема 4-2-3-1. Промяната на тактическата постройка веднага даде резултат и русенският отбор заигра далеч по-добре. В 61-а минута Бранимир Костадинов центрира от фланга и Янислав Иванов намали резултата след удар с глава - 1:3. После дунавци създадоха още няколко чудесни възможности пред румънската врата, но ги пропиляха.
Четвъртият гол в дунавската врата бе плод на серия от брутални съдийски грешки. Страничният рефер вдигна флага за засада при атака на „Волунтари“, но главният не се съобрази с него и допусна ситуация, при която възникна стълкновение извън наказателното поле. Арбитърът си измисли несъществуваща дузпа, реализирана от Иванович.
Мачът в Румъния бе изгледан от фенове на „Дунав“, които непрекъснато подкрепяха тима си.
След тази проверка русенският отбор ще се готви за мач от първенството на Първа лига срещу „Монтана“ на 16 октомври в Разград. Двубоят е с начало 20 часа.
„Дунав“: Александров, Петков, Милчев, Атанасов, Стоянов, Димов, Георгиев, Превиато, Будинов, Аясс, Огнянов /Антонов, Джалилов, Патев, Раденцов, Янислав Иванов, Костадинов, Читаков, Колев, Шопов/.