Скучен Манчестър Юнайтед победи Зоря Луганск минимално с 1:0 в мач от група "А" на Лига Европа, игран на стадион "Олд Трафорд".

Двата отбора изиграха рядко за наблюдаване първо полувреме, в което не отправиха нито един точен удар. Момчетата на Жозе Моуриньо имаха игрово предимство срещу приличния украински отбор, но не бяха настроили мерниците си. Маркъс Рашфорд пък нацели напречната греда.

Юнайтед откри резултата по щастлив начин в 69-ата минута чрез Златан Ибрахимович, като това беше първи точен удар за английския отбор в мача. Юнайтед завърши срещата само с два точни удара, като и вторият бе дело на шведския исполин.

Така трикратният европейски клубен шампион събра три точки и заема трето място в групата си. Зоря е четвърти с една точка.