„Дунав“ отстъпи с 1:2 срещу „Ботев“ /Пд/ в Разград в един излючително оспорван, двуостър и динамичен мач. Първата загуба на русенските футболисти не бива да се възприема като някаква сензация, защото стана факт срещу отлично селектиран и с много средства отбор. Ботевци загатнаха в предишните си два мача, че вървят нагоре след смяната на старши треньора си Николай Костов с Николай Киров и с повече шанс стигнаха до победата.
„Дунав“ игра перфектно до средата на първото полувреме. Юлиян Ненов се възползва в 12-а минута от грешка на Крум Стоянов, подаде идеален пас наляво към непокрития Антон Огнянов, който се озова сам срещу вратата - 1:0. После дунавци направиха още няколко хубави атаки, но след 25 минути игра почнаха да губят средата на терена. Освен това „Ботев“ организира няколко много бързи и опасни контри с ниски подавания зад защитата към Фелипе Бризола и Жоао Пауло. Бризола изравни в 25-а минута с топовен шут.
На почивката старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов замени Раденцов с Давронов, а идеята бе да внесе повече свежест в халфовата линия и в борбата за първа топка. Планът проработи веднага, защото „Дунав“ натика ботевци в тяхната половина, а в 52-а минута бе на път и да поведе отново. Юли Ненов финтира Крум Стоянов, стреля мощно по диагонала, но бомбеният удар прати топката в напречната греда!
„Ботев“ стигна до победата с най-силното си оръжие - контрата. Тодор Неделев изведе за пореден път Жоао Пауло зад тила на защитата и бразилецът направи 1:2. При паса на Неделев останаха сериозни съмнения, че Пауло получи топката в положение на засада.
„Дунав“ не се отказа да търси поне ремито. Мирослав Будинов затрудни Георги Георгиев с удар в обратния ъгъл, а освен това пловдивският вратар трябваше да се справя и с поредица от центрирани топки. При едно от мелетата Бранимир Костадинов бе повален в наказателното поле, но съдията Давидов не реагира.
За разлика от друг път „Дунав“ игра разпиляно и хаотично в защита. Централната двойка бранители, която често действаше в линия, изпусна Бризола и Пауло по един и същи начин. Неделев и Меледже им поднасяха разсичащи пасове в коридор и двамата бразилци се надпреварваха да излизат очи в очи срещу Мартин Луков. Пауло и Иван Стоянов пък създадоха много проблеми на Атанас Атанасов. Джалилов също не беше на висотата от предишните си двубои. Халфовете пък закъсняваха на моменти с изпълнение на дефанзивните си задачи. Напред дунавци хвърлиха всичко, но все не достигаше нещичко.  Може би умората от 120-минутния мач срещу „Витоша“ /Бистрица/ си каза думата.
В следващия си двубой на 2 октомври „Дунав“ ще гостува на „Левски“.
„Дунав“: Луков, Джалилов, Патев, Атанасов, Милчев, Димов, Ненов /Георгиев-75/, Раденцов /Давронов-45/, Будинов, Шопов /Костадинов-69/, Огнянов.
„Ботев“: Георгиев, Панов, Златков, Терзиев, Стоянов, Юсеин /Стенио-72/, Меледже, Бризола, Неделев, Паоло /Кутев-88/, Стоянов.
В другите мачове:
„Пирин“-“Монтана“-1:0, „Верея“-“Лудогорец“-1:5, „Нефтохимик“-“Локо“ /Пд/-1:2. Късно вчера се играха двубоите ЦСКА-“Берое“, „Черно море“-“Славия“, „Локо“ /ГО/-“Левски“