„Дунав“ надигра „Берое“ в последния мач от 7-ия кръг на Първа лига, създаде много повече голови възможности, за капак изпусна дузпа и завърши 0:0 като гост в Стара Загора. С несправедливото реми русенският отбор събра 17 точки и се изравни на върха с „Левски“, но вече е втори с по-лоша голова разлика - 10:1. „Сините“ от София са с 15:3.
10 минути преди края на мача Диан Димов прати брилянтен пас в дълбочина към Антон Огнянов, който надбяга Иво Иванов и влетя на пределна скорост в наказателното поле. Безнадеждно закъснелият Иванов го събори и съдията Георги Кабаков даде дузпа. Централният защитник на „Берое“ мина метър само с жълт картон.
С изпълнението на дузпата се зае капитанът Димов, въпреки че вече бе изпуснал един наказателен удар в мача срещу „Черно море“ в Разград. Тогава обаче късметът го покри, защото Антон Огнянов долетя отнякъде и с мощна добавка прати топката в мрежата на Емил Михайлов.
Сценарият се повтори наполовина и на стадиона в Стара Загора. Този път Диан Димов избра долния ляв ъгъл, но Благой Макенджиев отрази неособено силния му шут. Юлиан Ненов стигна пръв до отбитата топка, както го направи Огнянов на „Лудогорец Арена“, ала я прати в тялото на падналия по гръб беройски вратар. Така Макенджиев стана герой от нищото.
По-рано „Дунав“ създаде още няколко прекрасни голови възможности. След средата на накъсаното като цяло първо полувреме Ивайло Раденцов се озова сам срещу Макенджиев, потърси далечния ъгъл, но стреля слабо в ръцете на вратаря.
Дунавци бяха много по-добри след почивката, когато „Берое“ дръпна плувката след бързи контри. Димов даде пас към Будинов в зоната на дясното крило, таранът центрира на скорост и Антон Огнянов нанесе тежък удар от воле. Топката обаче профуча край левия стълб. Шанс се откри и пред Васко Шопов, чийто силен диагонален шут от златна позиция също не намери целта. Върхът на пропуските бе в добавеното време, когато влезлият като смяна Спас Георгиев бе изведен сам по десния фланг. Георгиев избяга с дрибъл зад защитата, но заложи на силата и прати топката над напречната греда.
За цял мач „Берое“ имаше само едно положение. В 87-а минута Божилов се добра до една зле изчистена топка, но Атанас Атанасов изби с глава удара му в корнер.
В следващия си мач на 24 септември „Дунав“ ще домакинства в Разград на „Ботев“ /Пд/.
Още утре обаче русенският тим ще гостува на „Витоша“ /Бистрица/ в мач от турнира за купата на България. Този двубой ще започне в 16 часа.
„Берое“: Макенджиев, В. Василев, Миланов, Иванов, Пенев /Божилов-83/, Като, Зехиров /Почански-61/, Милисавлевич, Маркитос /Манга-59/, Ал. Василев, Кирилов.
„Дунав“: Луков, Джалилов, Патев, Атанасов, Милчев, Димов, Ненов /Георгиев-84/, Раденцов /Давронов-57/, Будинов, Шопов /Колев-87/, Огнянов. /В групата бяха още Александров, Петков, Читаков, Марем/.