Дунав завърши 0:0 при гостуването си на Берое в Стара Загора в мач от седмия кръг на Първа лига.

„Драконите”, които се завърнаха в елита след 25-годишно прекъсване, диктуваха темпото още от първите минути срещу бронзовия и сребърен медалист от последните години.

Мирослав Будинов, Антон Огнянов, Юлиан Ненов и Диян Димов обаче пропуснаха удобни положения да отбележат. От другата страна Мартин Луков и отбраната пред него неутрализираха всички домакински атаки.

През втората част отново гостите създадоха по-опасни положения. Така закономерно се стигна до 78-ата минута, когато Антон Огнянов бе спрян с нарушение в наказателното поле на съперника. Ударът на капитана Диян Димов от бялата точка обаче бе спасен от вратаря Благой Макенджиев, както и добавката на Юлиан Ненов.

Въпреки това до края отново „драконите” бяха по-активни и бяха отборът, който можеше повече да съжалява за изпуснатия успех.