„Дунав“ загуби с 2:3 престижната контрола срещу румънския гранд „Динамо“ в Букурещ. Водачите в елитната дивизия на България записаха колебливо първо и далеч по-стабилно второ полувреме. При малко повече шанс отборът на Веско Великов можеше да запише и равенство.
Румънците влязоха в мача с далеч по-голямо самочувствие за разлика от „сините“, които стартираха плахо. Головете във вратата на Антонов бяха като близнаци - плод на бързи контри на домакините и наивни греши на нашите в защита.
В 38-а минута дунавци получиха право на пряк свободен удар и всички в синьо се изсипаха пред наказателното поле на „Динамо“. Раденцов завъртя топката с фалц отляво, румънската защита я отби, след което последва атака с два-три паса. Халфовете и защитата закъсняха да покрият отвореното пространство и Балич откри резултата. Малко преди края на първото полувреме Хазан повтори пробива под индиго през зоната на Марио Петков и с нисък шут да дясната греда направи 0:2.
„Дунав“ изравни играта след първия половин час, започна да печели по-често първа топка и създаде чудесно голово положение. Шопов и Раденцов разиграха двойно по левия фланг, последва центриране към Будинов, който стреля от въздуха, но топката се отби от външната част на дясната греда. После Раденцом бе изведен вляво от Спас Геортиев, но вместо да стреля, оплете атаката с опит за подаване към хората в центъра на пеналта.
Русенци върнаха интригата с прекрасен гол в 50-а минута. Васил Шопов тръгна с набег вляво, подаде към Будинов, той върна топката към Диян Димов, който я изстрела мигновено с левачката в горния десен ъгъл. Публиката на „Динамо“ оцени попадението по достойнство и го награди с бурни аплодисменти.
Минутка свлед това обаче синята защита се пропука отдясно, последва центриране и Лазар засече топката от метър във вратата на гостите. Няколко епизода по-късно Васил Шопов реализира за 2:3 след пас на Димов и неразбирателство в румънската защита.
„Дунав“: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Антон Огнянов, Ивайло Раденцов, Диян Димов, Станислав Читаков, Васил Шопов, Спас Георгиев, Мирослав Будинов (Евгени Александров, Дарко Стоянов, Стефан Митев, Янислав Иванов, Стефан Стоянов, Благовест Ленков, Сонер Хюсеин).
„Динамо“: Алберто Кобря, Лауренциу Корбу, Алин Дудя, Михай Попеску, Максимилиано Олива, Серджиу Ханка, Азер Бусуладжич, Антун Палич, Патрик Петре, Харлем Гноере, Валентин Лазар (Михай Ешеану, Лука Марич, Раул Друга, Александру Дулка, Даниел Попа, Дан Нистор, Влад Джорджеску, Габриел Котоара, Симоне Добре, Андрей Тирковеану).