Лудогорец за втори път в клубната си история ще играе в групите на Шампионската лига. Българският шампион завърши наравно 2:2 с Виктория Пилзен в Чехия и благодарение на победата си с 2:0 в първия мач в София продължава напред с общ резултат 4:2.

Чехите поведоха с бърз гол на Михал Дюриш в седмата минута. Словашкият национален нападател бе изпуснат от отбраната на разградчани след ъглов удар и с точен изстрел не даде шансове на Владислав Стоянов. Футболистите на Лудогорец попариха надеждите на пълните трибуни на стадион ''Досан Арена'' 10 минути по-късно, в 17-ата, когато Върджил Мисиджан бе изведен добре от Джонатан Кафу и прекара топката между краката на Матуш Козачик. Това увеличи значително задачата на домакините, които вече се нуждаеха от три безответни гола, за да продължат. Те обаче не се предадоха и продължиха да атакуват, а при една атака в 34-ата минута за малко не стигнаха до втори гол - Дюриш овладя топката след грешка на Хосе Луис Паломино и стреля незабавно, но Влади Стоянов реагира чудесно и изби кълбото в страничната греда. Последва удар на Ян Копич, но Йордан Минев спря топката с глава. В 58-ата минута мачът бе спрян за кратко за расистки обиди срещу чернокожите футболисти на Лудогорец. Малко след това (60-а минута) гол на Марек Бакош бе отменен за засада. Положението бе спорно, но пък самите играчи на Виктория не се жалваха много от съдийското решение. Бранителят на домакините Алеш Матею в 64-ата минута бе изпуснат от Натанаел и даде преднина на своя тим. Съвсем скоро след това Матею предотврати гол в собствената си врата, като блокира удар на Вандерсон. В оставащите минути до края отборът на Георги Дерменджиев игра много грамотно и не даде шансове за повече попадения на съперника си. Нещо повече - Кешеру в заключителните секунди изравни резултата при една контраатака на българския тим.

Така Лудогорец за втори път след сезон 2014/15 ще участва в груповата фаза на най-престижния европейски турнир.