Футболистите на „Локомотив-Русе“ победиха „Ботев“ /Нови пазар/ с 3:1 в домакински мач за първенство на Североизточната Трета лига. В първия кръг селекцията на старши треньора Борислав Богомилов загуби с 0:1 срещу „Доростол“ в Силистра.
Локомотивци поведоха още във 2-а минута с изстрел на Ивайло Кирилов. Кирилов засече центрирана от Радомир Хараланов топка.
Гостите изравниха в началото на втората част след... автогол на русенския отбор! Попадението стана факт след неразбирателство между вратаря Пламен Сашев и левия бек Мартин Иванов. В крайна сметка Сашев се опита да изчисти топката, но тя се отби от Иванов и влетя в мрежата.
Хубавото бе, че „железничарите“ поведоха почти веднага с 2:1. Автор на гола стана Радомир Хараланов. По-късно Динко Станчев сложи точка на спора - 3:1. Гостите също имаха шанс да върнат поне още едно попадение, но Сашев се справи на два пъти по перфектен начин.
А кадровите проблеми пред старши треньора Богомилов продължават да се умножават с всеки ден. Той трябваше да направи две принудителни смени, тъй като Огнян Брайнов и Живко Парашкевов получиха контузии.
В следващия кръг русенският отбор ще гостува на „Кубрат“.
„Локомотив“: Пламен Сашев, Огнян Брайнов, Атила Юмер, Мартин Иванов, Борислав Джарнавлиев, Динко Станчев, Живко Парашкевов, Радомир Хараланов, Иво Кирилов, Алеф Караосман /Ивайло Иванов, Станимир Ангелов, Николай Дойнов/.