Футболистите на „Дунав“ изстрадаха много ценна победа с 2:1 като гости на „Нефтохимик“ в Бургас. Успехът бе първи за русенския отбор в първенството на елитната лига. С актив от 4 точки тимът ще поеме глътка свеж въздух преди „домакинството“ си на „Лудогорец Арена“ срещу „Пирин“ идната седмица.
„Дунав“ поведе с 2:0 с голове на Юлиян Ненов и Михаил Милчев. Ненов направи добавка по диагонала в 9-а минута след асистенция на Мирослав Будинов, а Милчев стреля с глава след центриране от десния фланг. При двете ситуации доскорошният вратар на ЦСКА Стоян Колев не помръдна. Единственото положение пред русенската врата през първото полувреме бе създадена от дунавци - вратарят Луков наивно изнесе една топка към Джелилов,  пасът бе пресечен и резултатът можеше да бъде намален.
След почивката играчите на „Нефтохимик“, които в дните преди мача доста самонадеяно обясняваха как ще бият без проблеми, натиснаха и пред вратата на Луков се завъртяха поне десетина опасни центрирания. Русенският отбор предимно се бранеше, но в 70-а минута можеше да откаже съперника си. Тогава Диян Димов шутира опасно, а Стоян Колев сам не повярва, че е отразил мощния изстрел.
„Нафтата“ върна един гол след грешка на иначе отлично игралия Тейнур Марем, който излезе като титуляр за сметка на македонеца Дарко Стоянов. Тейнур отби топката с глава и доскорошният таран на „Черно мере“ Живко Петков я пое на ждроб и с неспасяем удар направи 1:2. До края бургазлии се опитваха да стигнат поне до ремито, но отбраната на „Дунав“ се справи с всички опасности.
Нефтохимик: Колев. Манев,  Виктор, Пехливанов, Грънчов, Дюлгеров, Орачев, Ранджелович, Вълчанов, Петков,  Георгиевски .
Дунав: Луков, Джалилов, Марем,  Милчев,  Атанасов, Димов, Раденцов, Ненов /Георгиев/, Огнянов /Колев/, Шопов /Костадинов/, Будинов.