Отборът на Борусия Дортмунд записа престижна победа с 4:1 над Манчестър Юнайтед в двубой от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп в Китай.

Символичните гости от Германия изиграха много силно първо полувреме, като до 36-ата минута вече водеха с 2:0. Първо в 19-ата Гонзало Кастро се възползва от грешка в защитата на Юнайтед и от близко разстояние вкара за 1:0. В 36-ата минута голмайсторът на „жълто-черните” Пиер-Емерик Обамеянг удвои преднината на своя тим от дузпа.

След почивката новото попълнение на Дортмунд Усман Дембеле направи резултата класически с гол в 57-ата минута. Две по-късно напусналият Борусия арменски национал Хенрих Михтарян върна едно попадение за Юнайтед, разписвайки се срещу бившия си тим. Крайното 4:1 оформи Гонзало Кастро в 86-ата минута с втория си гол в мача.