Футболистите на „Дунав“ завършиха 1:1 срещу „Септември“ /Сф/ в контролен мач, игран на стадиона в Правец. Активът на русенския тим в програмата с проверките дотук е 1:1 срещу „Берое“ в Стара Загора и  2:3 срещу „Левски“ в Правец. На 6 юли избраниците на старши треньора Веселин Великов ще играят в Тетевен срещу тима на „Спартак“ /Плевен/.
Първото полувреме мина при равностойна игра, но дунавци се оттеглиха на почивка при 0:1. Голът за столичани падна в 39-а минута. Тогава те изпълниха корнер, а непокритият Петър Василев подложи крак и прати топката в мрежата на Евгени Александров.
Макар че Веселин Великов направи доста смени през второто полувреме, „Дунав“ се представи доста по-добре, овладя средата на терена и създаде поне 4 чисти голови положения.
Резултатът бе изравнен в 58-а минута. Ивайло Раденцов центрира от корнер, а топката попадна във Васил Шопов. Вратарят отрази първия му удар, но Шопов стреля отново и този път не му остави никакви шансове.
В игра за „Дунав“ след почивката влезе таджикистанецът Истандер Джелилов. Юношата на ЦСКА /Москва/ е на проби. Както вече писа „Утро“, той е краен защитник.
След възстановителната тренировка вчера сутринта русенският отбор напусна бивака в Етрополе, а после се пренесе за нов лагер в Тетевен.
„Дунав“: Александров, Кременлиев, Милчев, Огнянов, Стоянов, Димов, Ненов, Янислав Иванов, Будинов, Читаков, Н. Колев /Антонов, Петков, Джелилов, Раденцов, Митев, Здравчев, Спас Георгиев, Шопов/.