Футболистите на „Дунав“ загубиха нелепо с 2:3 контролния си мач срещу „Левски“ в Правец. В първата си проверка преди 8 дни русенският отбор завърши 1:1 като гост на „Берое“.
Столичани бяха на път да поведат първи, но вратарят Станислав Антонов спаси дузпа, изпълнена от Венцислав Христов. Тя бе свирена за фаул срещу Деса, а Антонов отби топката, насочена към долния десен ъгъл.
„Дунав“ поведе в 35-а минута. Тогава Марио Петков центрира отдясно, Мирослав Будинов надскочи Сашо Александров и прати топката зад гърба на Иван Чворович.
„Левски“ изравни едва в 73-а минута след глупава грешка на русенската защита. Георги Костадинов вдигна топката на балон от левия фланг, а Николай Колев се сниши при борбата във въздуха срещу Божидар Краев. Вратарат Луков също тръгна да боксира, но после се спря и ударът на Краев с глава го изненада.
Вторият гол в русенската врата падна като под индиго. Пак центриране отляво и пак удар с глава, този път на Костадинов. Адениджи пък направи 1:3, след пуснатата отляво топка се разходи успоредно на голлинията през куп от русенски футболисти, за да стигне до десния крак на нигерийския нападател.
Крайното 2:3 бе оформено в 88-а минута. Юлиян Ненов тръгна на рейд отдясно и съдията Доровски даде дузпа. Вратарят на „Левски“ Боян Йоргачевич полетя към левия ъгъл, а Диян Димов я прати в десния.
По-рано Доровски показа два жълти картона на Джереми де Ноойер, но старши треньорът на „Левски“ Люпко Петрович веднага пусна в игра друг футболист.
В следващата си контрола на 2 юли „Дунав“ ще се срещне в Правец със „Септември“ /Сф/, който взе наскоро лиценза за „Б“ група на „Пирин“ /Разлог/.
„Левски“: Чворович /46-Йоргачевич/, Лукин, С. Александров /46-Г. Костадинов/, Пиргов, В. Минев /46-Орачев/, Джереми Де Ноойер, Прохазка, Деса /46-Краев/, Аниете /46-Иванов/, Нар /86-Димитров/, Христов /46- Адениджи/.
„Дунав“: Антонов, Петков, Милчев, Огнянов, Стоянов, Димов, Георгиев, Раденцов, Будинов, Шопов, Здравчев. /Александров, Луков, Колев, Ненов, Костадинов, Иванов, Митев, Читаков, Кременлиев/.