Състезателят на Спортен клуб по триатлон „Далян“ /Русе/ Любим Кирилов зае четвърто място на държавното първенство по триатлон в Пловдив. Изпитанието пред 16-годишния Любим бяха 750 метра плуване, 20 километра колоездене и 5 километра бягане. Той взе участие при триатлонистите до 19 години, като победи всички мъже от по-горната група.
Брат му Дарен Кирилов стана шампион при децата в нулевата група, като финишира пред първия си подгласник с аванс от минута и 46 секунди. Дарен получи златния медал от председателя на федерацията Емил Стойнев.
Другите участници от „Далян“ бяха Преслав Ламбев, Филип Назъров, Серкан Ибрям, Николай Цанков, Мартин Панев, Хари Назъров, Денис Неджмиев.
На 10 юли русенският клуб ще бъде домакин на държавното първенство по триатлон в спринтовата дистанция. То ще се проведе до езерото в Николово.