Отборът на Уелс се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство, след като победи Северна Ирландия с 1:0 на стадион „Парк де Пренс“ в Париж.

Дербито между двете британски нации не предложи много емоции за зрителите, като двата тима бяха предпазливи и трудно стигаха до чисти голови положения. „Драконите“ държаха повече топката, но северноирландците се защитаваха много умело и успяха да спрат до голямата степен звездата на съперника Гарет Бейл. През втората част играта се поизравни, а възпитаниците на Крис Коулмън нанесоха своя удар в 75-та минута, когато Гарет Бейл центрира опасно отляво и Гарет Макоули си отбеляза автогол, като ако бранителят не се бе намесил, почти сигурно Хал Робсън-Кану щеше да вкара. До края играчите на Уелс опазиха преднината си и по този начин се класираха за ¼-финалите, където ще се изправят срещу Унгария или Белгия.