Футболистите на „Дунав“ завършиха 1:1 в първата си контрола като гости на „Берое“ в Стара Загора. Мачът се игра в 4 части по 30 минути.
Русенският отбор първи стигна до голово положение. Мирослав Будинов се откъсна зад защитата, напредна и вратарят Богомил Цинцарски спря топката с ръка извън наказателното поле. Главният съдия показа на вратаря червен картон, но по предварително споразумение на двамата треньори Цинцарски все пак остана в игра.
В 18-а минута Будинов не остави шанс за „Берое“. Той се възползва от груба грешка на старозагорската защита, открадна топката и с лекота я търкулна в опразнената рамка - 0:1.
Домакините изравниха едва към края на четвъртата част. Тогава пък отбраната на „Дунав“ проспа центриране към непокрития Неманя Милисавлевич, който получи топката в зоната на десния бек. За него нямаше проблеми да направи 1:1, тъй като бе оставен абсолютно сам срещу вратаря.
Неофициален дебют за „Дунав“ записа македонският футболист Дарко Стефанович. На терена се появиха и подписалите наскоро договори Васил Шопов, Спас Георгиев, Стефан Митев.
Футболистите на „Дунав“ ще заминат идния вторник на лагер в Етрополе. На другия ден момчетата на старши треньора Веселин Великов ще пътуват за Правец, където ще се срещнат в контролен мач срещу „Левски“ /Сф/.
„Берое“: Михайлов, Маркеш, Иво Иванов, Динков /48-Тенев), Ахмед, Като, Чернаков /48 -Личев/, Джилио-Том, Дрянов, Илиев /11 - Цинцарски /31 - Макенджиев/, Кирилов.
3-а и 4-а четвъртина: Макенджиев, Миланов, В. Василев, Ал. Василев, Пенев, Милисавлевич, Панайотов, Почански, Божилов, Колев.
„Дунав“: Луков, Петков, Милчев, Дарко Стефанович, Огнянов, Раденцов, Димов, Ненов, Костадинов, Шопов, Будинов /Антонов, Митев, Колев, Яни Иванов, Читаков, Спас Георгиев, Здравчев/.