„Дунав“ записа равенство 1:1 с бронзовия медалист от сезон 2015/2016 в „А“ група „Берое“. Контролата се игра на базата на старозагорския тим, който преди нейното начало бе официално представен пред своите фенове, седмица преди първия му мач с босненския „Радник“ от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Мачът се игра в 4 части от по 30 минути.

Русенският състав започна по-добре срещата, като в началото действията се развиваха предимно в половината на домакините. В първите минути дори се наложи на беройския вратар Михаил Михайлов да избива топката с ръце извън наказателното поле, което му донесе заслужен червен картон.

В 21-ата минута обаче Мирослав Будинов се възползва по най-добрия начин от грешка в отбраната на домакините и вкара за 0:1.

Малко по-късно гостите имаха претенции за дузпа, след като Антон Огнянов проби отляво и падна в наказателното поле на съперника след намеса на бранител, но съдията остави играта да продължи.

След втората част бяха извършени повече смени, а беройци заиграха отново с 11 футболисти, което започна да оказва влияние и те овладяха инициативата. „Драконите“ от своя страна разчитаха предимно на контраатаки, които обаче не дадоха резултат.

Вместо това в 16-ата минута на четвъртата част старозагорският тим изравни. Неманя Милисавлевич се измъкна от дунавската отбрана и останал сам срещу Станислав Антонов не сгреши за крайното 1:1.

Това бе първа контрола за „драконите“ в лятната подготовка за първия им сезон в елита от 25 г. насам. Втората е срещу сребърния медалист от миналогодишната кампания в "А" група - "Левски" София в Правец на 29 юни.

Дунав“ Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Михаил Милчев, Дарко Стоянов, Антон Огнянов, Ивайло Раденцов, Диян Димов, Юлиан Ненов, Бранимир Костадинов, Васил Шопов, Мирослав Будинов (Станислав Антонов, Стефан Митев, Николай Колев, Янислав Иванов, Светослав Читаков, Дарко Стоянов, Спас Георгиев, Ангел Здравчев).