Лекоатлетите на СКЛА „Дунав“ завоюваха нови 6 медала на държавното първенство за мъже, жени, момчета и момичета до 16 години в София.
Васил Власов стана вицешампион на десетобой при мъжете. Той е от Разград, но тренира от известно време в русенския клуб. С вицетитла на копие се поздрави и Радослав Иванов. Симона Миланова спечели трети бронзов медал - този път на 800 метра. Тя финишира трета в първия ден на 1500 метра гладко бягане и на 3000 метра с препятствия.
Ученикът от училище „Възраждане“ Кристиян Игнатов стана шампион на четирибой при момчетата до 16 години. Румяна Мартева от „Христо Ботев“ се пребори за бронз на трибой, а възпитаникът на Спортното училище Григор Иванов завърши трети в шестобоя.
Водачи на медалистите в София бяха треньорите Нивянка Петрова, Елиз Руждиева и Борислав Иванов.