Аржентина записа втора поредна победа в група “D” на турнира Копа Америка. Тимът разби Панама с 5:0 и е с пълен актив от 6 точки след изиграване на втория кръг. Първи мач в турнира изигра звездата на Барселона Лионел Меси. И този път той остана на резервната скамейка, но се появи в игра в 61-ата минута. Меси вкара хеттрик за по-малко от 20 минути, след като се разписа в 68-ата, 78-ата и 87-ата минути. Отаменди откри резултата още в 7-ата минута, а крайното 5:0 оформи Серхио Агуеро в 90-ата минута.

Освен превъзходството в класата двубоят се разви още по-добре за Аржентина. Още в 20-ата минута треньорът на Панама извърши смяна, като извади Валентин Пиментел и пусна втори нападател - Мигел Камарго, след като до момента действаше само с един чист нападател. В 31-ата минута обаче Панама остана с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон на Анибал Годой. Така Панама игра един час в намален състав, а до края на двубоя треньорът Ернан Дарио Гомес вкара в игра отчаяно още двама нападатели, но това не даде никакъв резултат.

Още в 7-ата минута Отаменди с глава засече центриране в наказателното поле за 1:0. В 68-ата минута играчите на Панама не успяха да изчистят топката пред наказателното поле, Меси я открадна и направи резултата 2:0. Няколко минути по-късно звездата отбеляза красив гол от пряк свободен удар за класическото 3:0. В 87-ата минута Панама отново не успя да изнесе топката в полето на Аржентина. Маркос Рохо подаде на Меси, който бързо видя сметката на защитник на противника и изпрати топката в мрежата. Крайното 5:0 оформи Агуеро след подаване отново на Рохо отляво в наказателното поле.

АРЖЕНТИНА - ПАНАМА 5:0
1:0 Николас Отаменди (7), 2:0 Лионел Меси (68), 3:0 Лионел Меси (78), 4:0 Лионел Меси (87), 5:0 серхио Агуеро (90)

Аржентина: Серхио Ромеро, Габриел Меркадо, Николас Отаменди, Маркос Рохо, Рамиро Мори, Хавиер Масчерано, Аугусто Фернандес (61 – Лионел Меси), Анхел ди Мария (43 – Ерик Ламела), Николас Гайтан, Евер Банега, Гонсало Игуаин (76 – Серхио Агуеро)

Панама: Хайме Пенедо, Фелипе Балой, Луис Енрикес, Адолфо Мачадо, Родерик Милър, Габриел Гомес, Армандо Купър (76 – Абдиел Аройо), Алберто Кинтеро, Анибал Годой, Блас Перес (75 – Луис Техада), Валентин Пиментел (20 – Мигел Камарго).