С невероятен гол на Димитри Пайе минута преди да изтекат редовните 90 минути, Франция потегли с победа с 2:1 срещу Румъния в първия мач на Европейското първенство от група „А“. Оливие Жиру изведе французите напред в резултата с гол в 58-та. Румъния изравни с попадение на Богдан Станку в 65-та минута от дузпа. Румънците могат да съжаляват за изпуснатата възможност да спечелят точка в първия мач на турнира.

Двубоят започна с изненадващ натиск на гостите от Румъния, които можеха да поведат в резултата още в 4-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на французите Флорин Андоне продължи с глава топката към втора греда, където Богдан Станку стреля, но Юго Лорис направи невероятно спасяване, след това Влад Кирикеш не бе убедителен при добавката и пропусан да се разпише.

Франция отговори с бърза атака в 9-та минута, която завърши с центриране на Димитри Пайе, след което Оливие Жиру стреля, но встрани от вратата на Чиприан Татарушану.

Пет минути по-късно Бакари Саня центрира остро в наказателното поле на Румъния, където след няколко карамбола Татарушану успя да избие топката, която попадна на главата на Антоан Гризман и той стреля, но кълбото срещна левия стълб на вратата на гостите.

Франция имаше надмощие в края на първото полувреме, когато Пайе взаимодейства с Гризман, който стреля, но в аут.

В добавеното време на първата част Пайе центрира в наказателното поле на Румъния, където Жиру стреля с глава, но в аут.

Румъния започна активно второто полувреме, когато Николае Станчу подаде към Богдан Станчу, който стреля, но Лорис спаси.

В 52-та минута Пайе намери с много добър пас Жиру, който стреля, но Татарушану внимаваше и спаси.

Четири минути по-късно Димитри Пайе подаде към Пол Погба, който стреля от воле, но Татарушану направи ново спасяване.

Франция поведе в резултата в 58-та минута, когато Димитри Пайе центрира в наказателното поле на Румъния, където Чиприан Татарушану излезе, но не се намеси добре и Оливие Жиру с глава изпрати топката във вратата на гостите.

Съдията Виктор Касай свири дузпа за Румъния в 65-та минута за нарушение на Патрис Евра срещу Николае Станчу. Наказателният удар бе реализиран от Богдан Станку.

Франция стигна до победното попадение в 89-та минута след невероятно изпълнение на Димитри Пайе. Н'Голо Канте подаде към Пайе, който само с две докосвания изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Татарушану.

Франция: 1. Юго Лорис (к) – 19. Бакари Саня, 21. Лоран Кошчиелни, 4. Адил Рами, 3. Патрис Евра – 5. Н'Голо Канте, 15. Пол Погба, 14. Блез Матюиди – 7. Антоан Гризман, 9. Оливие Жиру, 8. Димитри Пайе(резерви: 16. Стив Манданда, 23. Беноа Костел, 2. Кристоф Жале, 6. Йоан Кабай, 10. Андре-Пиер Жиняк, 11. Антони Марсиал, 12. Морган Шнайдерлен, 13. Елиаким Мангала, 17. Лука Динь, 18. Муса Сисоко, 20. Кингсли Коман, 22. Самуел Умтити)

Румъния: 12. Чиприан Татарушану – 22. Кристиан Сапунару, 6. Влад Кирикеш, 21. Драгош Григоре, 3. Разван Рац – 10. Николае Станчу, 5. Овидиу Хобан, 8. Михай Пинтилий – 20. Адриан Попа, 19. Богдан Станчу – 14. Флорин Андоне (резерви: 1. Костел Пантилимон, 23. Силвиу Лунг, 2. Александру Матей, 4. Козмин Моци, 7. Александру Кипчиу, 9. Денис Алибек, 11. Габриел Торже, 13. Клаудиу Кешеру, 15. Валеркъ Гъман, 16. Стелиано Филип, 17. Лучан Сънмъртеан, 18. Андрей Препелица)

Съдия: Виктор Касай (Унгария)