Вече е известна телевизионната програма на мачовете на отразяване на двубоите от Евро 2016. Те ще бъдат излъчвани алтернативно от БНТ и НБГ.

БНТ ще предава по БНТ1 и БНТ HD, НБГ по Нова ТВ, Диема, Диема спорт и Диема спорт 2. Мачът на откриването, предизвикалият голям интерес двубой между Турция и Хърватия и финалната среща ще бъдат предавани и от двете телевизионни групи.

Групова фаза

ДатаДвубойГрупаТелевизия
10.06.2016, 22:00Франция - РумънияАБНТ1/БНТ HD, Нова/ Диема спорт
11.06.2016, 16:00Албания - ШвейцарияАБНТ1/БНТ HD
11.06.2016, 19:00Уeлс - СловакияBБНТ1/БНТ HD
11.06.2016, 22:00Англия - РусияBНова / Диема спорт
12.06.2016, 16:00Турция - ХърватияDБНТ1/БНТ HD, Нова / Диема спорт
12.06.2016, 19:00Полша - Сев. ИрландияCДиема/ Диема спорт
12.06.2016, 22:00Германия - УкрайнаCБНТ1/БНТ HD
13.06.2016, 16:00Испания - ЧехияDБНТ1/БНТ HD
13.06.2016, 19:00Ейре - ШвецияЕБНТ1/БНТ HD
13.06.2016, 22:00Белгия - ИталияЕНова/Диема спорт
14.06.2016, 19:00Австрия - УнгарияFДиема/ Диема спорт 2
14.06.2016, 22:00Португалия - ИсландияFБНТ1/БНТ HD
15.06.2016, 16:00Русия - СловакияBДиема/ Диема спорт 2
15.06.2016, 19:00Румъния - ШвейцарияAДиема/ Диема спорт 2
15.06.2016, 22:00Франция - АлбанияAБНТ1/БНТ HD
16.06.2016, 16:00Англия - УелсBБНТ1/БНТ HD
16.06.2016, 19:00Украйна - Сев. ИрландияCБНТ1/БНТ HD
16.06.2016, 22:00Германия - ПолшаCНова/ Диема спорт
17.06.2016, 16:00Италия - ШвецияEНова/ Диема спорт
17.06.2016, 19:00Чехия - ХърватияDДиема/ Диема спорт 2
17.06.2016, 22:00Испания - ТурцияDБНТ1/БНТ HD
18.06.2016, 16:00Белгия - ЕйреЕНова/ Диема спорт
18.06.2016, 19:00Исландия - УнгарияFБНТ1/БНТ HD
18.06.2016, 22:00Португалия - АвстрияFНова/ Диема спорт
19.06.2016, 22:00Швейцария - ФранцияAБНТ1/БНТ HD
19.06.2016, 22:00Румъния - АлбанияAДиема/ Диема спорт 2
20.06.2016, 22:00Русия - УелсBБНТ1/БНТ HD
20.06.2016, 22:00Словакия - АнглияBНова/ Диема спорт
21.06.2016, 19:00Украйна - ПолшаCБНТ1/БНТ HD
21.06.2016, 19:00Сев. Ирландия - ГерманияCДиема/ Диема спорт 2
21.06.2016, 22:00Хърватия - ИспанияDБНТ1/БНТ HD
21.06.2016, 22:00Чехия - ТурцияDНова/ Диема спорт
22.06.2016, 19:00Исландия - АвстрияFБНТ1/БНТ HD
22.06.2016, 19:00Унгария - ПортугалияFДиема/ Диема спорт 2
22.06.2016, 22:00Италия - ЕйреEБНТ1/БНТ HD
22.06.2016, 22:00Швеция - БелгияEНова/ Диема спорт

Елиминационна фаза

Дата, часДвубойТелевизия
25.06.2016, 16:00Първи осминафиналБНТ1/БНТ HD
25.06.2016, 19:00Втори осминафиналДиема/ Диема спорт
25.06.2016, 22:00Трети осминафиналБНТ1/БНТ HD
26.06.2016, 16:00Четвърти осминафиналНова/ Диема спорт
26.06.2016, 19:00Пети осминафиналБНТ1/БНТ HD
26.06.2016, 22:00Шести осминафиналНова/ Диема спорт
27.06.2016, 19:00Седми осминафиналБНТ1/БНТ HD
27.06.2016, 22:00Осми осминафиналНова/ Диема спорт
30.06.2016, 22:00Първи четвъртфиналБНТ1/БНТ HD
01.07.2016, 22:00Втори четвъртфиналНова/ Диема спорт
02.07.2016, 22:00Трети четвъртфиналБНТ1/БНТ HD
03.07.2016, 22:00Четвърти четвъртфиналНова/ Диема спорт
06.07.2016, 22:00Първи полуфиналБНТ1/БНТ HD
07.07.2016, 22:00Втори полуфиналНова/ Диема спорт
10.07.2016, 22:00ФиналБНТ1/БНТ HDНова/ Диема спорт