Отборът на Левски записа второ поредно поражение под ръководството на Люпко Петрович, след като загуби гостуването си на Берое в Стара Загора с 1:2.

Преди седмица при повторния дебют на сърбина начело на "сините" те загубиха от Славия с 0:1 на "Герена", а днес записаха ново поражение в последния си мач за сезона. Двубоят на стадион под Аязмото започна добре за гостите, които откриха резултата в 29-та минута чрез Георги Костадинов. След почивката обаче домакините стигнаха до пълен обрат само в рамките на 5 минути. В 64-та минута Елиаш изравни, а малко след това бившият играч на Левски Иво Иванов оформи крайното 2:1. В крайното класиране Левски завършва втори, а Берое - трети.

Славия спечели дуела с Локомотив Пловдив за последното място, даващо право на участие в евротурнирите, след като победи Монтана с 3:1 у дома. Йомов, Станкев и Стоев вкараха попаденията за "белите", а Сергей Георгиев отбеляза почетното попадение за Монтана. В същото време Локомотив Пловдив взе гостуването си на Пирин в Благоевград с 2:1 и по този начин завършва сезона със същия актив като Славия - 49 точки. Тимът на Александър Тарханов обаче има по-добри показатели в преките двубои и заради това заема 4-то място и печели последната квота за евротурнирите.