Подмладеният национален отбор на България по волейбол започна с впечатляваща победа участието си в Мемориал "Хуберт Вагнер". Пред 10 000 души в зала "Таурон Арена" в Краков момчетата на Пламен Константинов надделяха с 3:2 (25:21, 21:25, 25:21, 24:26, 15:12) над световния шампион Полша.

Срещата бе изключително драматична и оспорвана и след невероятни разигравания се стигна до тайбрек. Преди него селекциите на България и Полша си размениха по два спечелени гейма.

В тайбрека домакините от Полша дръпнаха с 3:1, но България стигна до равенство при 6:6. В решителната пета част Теодор Тодоров бе много стабилен на блок, а Цветан Соколов показа класата си и бе неудържим пращаше мощни топки в полето на съперника. Нашите натрупаха преднина от 4 точки, но "Дружина полска" намали до 13:12 след атака на Бартош Курек. В крайна сметка България спечели тайбрека с 15:12 след блок-аут на Виктор Йосифов и грешка на Матеуш Мика.

Над всички за българския тим бе Цветан Соколов с 22 точки, а Николай Пенчев заби още 17 точки за победата.

Бартош Курек реализира 17 точки за Полша, а Михал Кубяк и Матеуш Биениек добавиха по 13 точки.

Във втората си среща тази вечер (18 май) българите излизат срещу Сърбия, която надигра Белгия също с 3:2. Мачът е от 18:30 часа.