Четвъртвековното чакане и ходене по мъките приключи - два кръга преди края на първенството „Дунав“ отново е в „А“ група! Триумфът стана възможен с драматично реми от 2:2 срещу „Пирин“ /Разлог/. В същото време „Септември“ /Симитли/ отказа с 2:1 на терена в Крупник отбора на „Поморие“. Така русенският тим дръпна с 8 точки преди домакинския си мач на 21 май срещу „Верея“, основният сюжет в който ще е празникът по трибуните.
А новините от Разлог след края на първото полувреме не бяха никак весели. „Пирин“ поведе в 3-а минута след корнер, а малко преди почивката покачи на 2:0 с изпълнение на дузпа. Един футболен сайт дори си позволи да зареди допълнително напрежение с цитиране на измислен резултат от 0:3 докъм 50-а минута.
„Дунав“ защити лидерската си позиция с непримирима игра през второто полувреме. Ивайло Раденцов завъртя топката от фаул и вкара марков гол за 1:2. Пак той центрира в последната минута на мача, за да остави топката за головия изстрел на Мартин Ковачев.
Сега историята ще запомни кои бяха хората, извървели пътя до елитната дивизия - Мартин Луков, Станислав Антонов, Радосвет Христов, Марио Петков, Петър Патев, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Николай Колев, Ивайло Раденцов, Георги Чакъров, Диян Димов, Светослав Читаков, Ангел Здравчев, Антон Огнянов, Янислав Иванов, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Бранимир Костадинов, Юлиян Ненов. Старши треньор Веселин Великов. Помощник треньор - Людмил Киров. Треньор на вратарите - Валентин Петков.