„Дунав“ пропусна да прибави 3 точки към актива си на лидер в „Б“ група, но поне не загуби домакинския си мач вчера срещу коравия и прогресиращ отбор на „Добруджа“. Преди днешния двубой на „Нефтохимик“ и „Поморие“ в Бургас дунавци държат върха с 11 точки преднина. Следващата среща на тима е на 7 май в Русе срещу „Септември“ /Симитли/.
Русенският тим изигра под видимо напрежение слабо първо полувреме. Най-големият проблем бе в средата на терена, където халфовете действаха бавно, тромаво и безидейно. Беззъба бе и атаката по фланговете. На практика само Мирослав Будинов се мъчеше да стори нещо смислено в нападение.
И все пак Бранимир Костадинов даде преднина на „Дунав“ с комай единствената си добра изява. Топката бе центрирана към Будинов в 17-а минута, той я отклони с глава след борба във въздуха към Костадинов, който надбяга десния бек и технично стреля покрай вратаря - 1:0.
„Добруджа“ изравни от нищото. Атаката тръгна отдясно, последва ниско центриране и Християн Казаков подложи крак от абсурдно положение току от аутлинията. Основната вина за този гол спокойно може да бъде приписана на вратаря Мартин Луков, който забърка няколко гафа при изнасяне на топката, пласирането и при центриранията от фланговете. Особено фрапиращ бе моментът след почивката, когато изрита топката от ръка. Тя се удари в играч на гостите, който бе само на метър и половина от него, и попадна в свободен човек, който пък я прати във вратата. Докато играчите на „Добруджа“ се радваха, съдиите се взеха в ръце и маркираха засада.
„Дунав“, особено след влизането на Ивайло Раденцов и Юлиян Ненов, направи много хубаво и интересно второ полувреме. Раденцов внесе ред в средата на терена заедно с Димов, а в 75-а минута изрисува брилянтен пас в уличка към десния фланг. Току-що влезлият Ненов щеше да скъса мрежата с топовен диагонален удар от движение - 2:1. И точно когато публиката поде мощно „Още, още“ глупава грешка на защитата позволи на непокрития Узунов да стреля и да прати топката в долния ляв ъгъл - 2:2.
И едно голямо браво на 3000 зрители на Градския стадион, които не се прибраха вкъщи пред телевизорите, а дойдоха на Градския стадион! Заради такива фенове футболистите на „Дунав“ трябва да прегазят „Септември“ в следващия си мач и да направят поредната голяма крачка към завръщане в „А“ група.
„Дунав“: Луков, Парнаров, Ковачев, Атанасов, Патев, Димов, Костадинов /72-Ненов/, Читаков /46-Раденцов/, Будинов, Чакъров, Огнянов /60-Колев/.
„Добруджа“: Банков, Айтов /53-Узунов/, Станчев /33 -Купенов/, Граматиков, Ничев, Димитров, Петков /90-Йовчев/, Минков, П. Казаков, Тодор Георгиев, Християн Хр. Казаков.