С 6 точки от 9 партии шахматистката на „Пристис“ /Русе/ Елица Раева стана шампионка за жени на държавното първенство в Плевен. Международен майстор Раева оглави класирането след 6-ия двубой и не изпусна лидерската позиция. След Елица, която започна да се налага като най-добрата българка, завършиха много опитната Маргарита Войска /5,5 точки/ и Адриана Николова /5,5/. Участие във финалния тур на първенството взеха 10 шахматистки, сред които беше световната шампионка за деца Нюргюл Саримова. Тя се класира девета с 4 точки.
Следващото сериозно предизвикателство пред Елица Раева е участие на европейското първенство в румънския град Мамая.
А шахматът като че ли остава все в задния двор на българския спорт и на практика всички се спасяват поединично. Затова и управата на ШК „Пристис“ излезе с обръщение към всички фирми от областта - потенциални спомоществователи, дарители и благодетели, с предложение за реализиране на съвместни инициативи и дейности, чрез които да се осигури финансова подкрепа на утвърдени шахматисти. През последните години в „Пристис“ се работи отлично и с млади състезатели, чиито победни партии биха били добра реклама за евентуални спонсори.