Баскетболистките на „Дунав 8806“ нямаха никакви проблеми срещу „Септември“ /София/ в първия мач от четвъртфиналните плейофи в „А“ група - 85:57 /29:11, 20:16, 22:21, 14:9/. Двубоят срещу гостенките, чиято средна възраст бе 17,5 години, бе с характера на скучен спаринг. От доскорошната титулярна петица в игра за „сините феи“ бяха само Зорница Костова и Цветомира Шаренкапова. Затова пък дебют за русенския отбор направи Ивон Горанова. Девойката от школата на „Дунав 8806“ записа 3 минутки в края на мача под окуражителните възгласи на малобройната публика и дори реализира 2 точки с хубава стрелба от левия фланг.
За отбелязване още е, че Александра Катич наниза 6 тройки от 7 шута, но срещу отбор като „Септември“ едва ли става дума за велико постижение. Катич завърши и с най-висок коефициент за полезна работа - 30.
Вторият мач от серията ще е днес в София. Ясно е, че до трети двубой на 8 април няма как да се стигне, защото дори и с този обезкървен отбор предимството на „Дунав 8886“ в класа е очевидно.
В друг първи четвъртфинален двубой „Нефтохимик“ победи в Бургас гостенките от „Берое“ /Стара Загора/ с 82:78.
„Дунав 8806“: Шаренкапова 11, Коева 3, Илиева 12, Катич 24, Костова 9 /Крачолова 7, Степанович 17, Тодорова, Горанова 2/.
„Септември“: Илиева 13, Мария-Магдалена Коляндрова 3, Ана-Мария Коляндрова 9, Андонова 10, Петрова 9 /Манолова 9, Пантева 4, Тодорова/.