Волейболният отбор на „Дунав“ със състезатели до 15 години стана категоричен шампион в първенството на регион „Добруджа“. На финалния турнир във Варна тимът с треньор Йордан Босев разгроми с 3:0 представителите на традиционно силната волейшкола на „Добруджа“ /Добрич/, а после срази с 3:0 и „Черно море БАСК“. При това русенските момчета имаха твърде малко време за подготовка, а и на практика попълниха състава си в последния момент. С победите във Варна „Дунав“ се класира за зоналното първенство.
„Впечатлен съм от високия морал и дух на отбора. Тези момчета се раздадоха на игрището като големи спортисти срещу отбори, които тръгнаха към турнира като фаворити. Горд съм, че съм техен треньор“, заяви Йордан Босев пред „Утро“.
Той похвали всички, но специално отличи играта на капитана Пресиян Георгиев, либерото Симеон Добрев, разпределителя Кристиян Христов, посрещача Александър Атанасов.